Erasmus+


Projekta : “High school drop outs: “One is too many” „Skolēnu atskaitīšana no skolas: arī viens ir daudz!” vizīte Kiprā


    Jau trešo gadu Alūksnes novada vidusskolā notiek projekta „Erasmus +” stratēģisko skolu partnerības projekta „Skolēnu atskaitīšana no skolas: arī viens ir daudz!” aktivitātes, kuru mērķis ir samazināt skolēnu agrīno aiziešanu no skolas dažādu iemeslu dēļ. Šī mācību gada aktivitātes iekļāva sportošanu un fotogrāfijas mākslu. Ar aktivitāšu norisi un aprakstu var iepazīties Latvijas projekta blogā : http://oneistoomanyaluksne.blogspot.com/.

    Tāpat arī projekta aktivitāšu ietvaros no 25.03.-02.04.2017. skolēni:Marta Dzelzskalēja Kalēja, Alise Kazaine, Mikus Cekulis, Artis Podziguns, direktore Ilze Līviņa, skolotāja Aina Ezeriņa piedalījās īstermiņa skolēnu mobilitātē Polis, Kiprā.

    Mobilitātes nosaukums bija māksla un pilsonība, katras valsts skolēni veidoja fotogrāfijas par projekta tēmu kā skolēni saredz atskaitīšanas problēmu, tās cēloņus. Katra partnervalsts(partnervalstis – Turcija, Grieķija, Norvēģija, Kipra, Portugāle, Latvija, Lietuva, Apvienotā Karaliste, Itālija, Bulgārija) veidoja savu stendu izstādei. Bija ļoti interesanti apskatīt fotogrāfijas, jo problēmas redzējums atšķīrās katrai valstij, visas fotogrāfijas bija interesantas, ar savu domu. Jaunieši balsoja par katras valsts labāko fotogrāfiju un pēc tam izvēlējās labāko no visām. Foto izstāde arī būs apskatāma Alūksnes novada vidusskolā. Mobilitātes laikā skolēni iepazinās ar Kipras skolu, nodarbībām, noklausījās koncertu. Skolā paralēli vispārizglītojošajai programmai tiek apgūtas arī dažādas profesijas, piemēram, viesnīcu darbinieki, IT speciālisti, dizaineri u.c. Mācības sākas 7:30 un beidzās ap 14:00. Vidusskolas posmā skolēniem ir jāmācās obligātie 2 priekšmeti un 10 priekšmeti ir viņu izvēlēs priekšmeti, skolotājs var mācīt arī tikai 5 skolēnus klasē un darba samaksa nemainās atkarībā no skolēnu skaita klasē. Mācību stundas ilgums ir 45 minūtes. Pārsteidzoši bija redzēt atšķirīgo temperamentu, jo atskanot tautas dziesmai skolēni sāka dejot tradicionālas dejas un dejotgribētāju bija daudz. Lai nostiprinātu skolēnu sadarbību, tika organizētas sporta spēles, zēniem futbola mačs, meitenēm volejbola spēle. Pēc volejbola spēles visi zināja meiteni no Latvijas, Martu, kas lieliski izcēlās kā labākā spēlētāja. Vakaros skolēniem tika organizētas dažādas aktivitātes, lai viņi varētu iepazīties labāk, parunāties un sadraudzēties.

  Polis pilsēta atrodas netālu no tūristu visvairāk apmeklētas vietas Afrodītes vannām, kas atrodas ļoti gleznainā vietā pie Vidusjūras. Leģenda vēsta, ka Afrodīte, skaistuma un mīlestības dieviete, esot tur peldējusies. Klints pamatnē dabiski ir izveidojusies nedziļa ūdens tilpne, kura tiek dēvēta par Afrodītes vannu. Ejot pa klinti var redzēt retus augus un neaizmirstamus dabas skatus. Skolēniem un skolotājiem bija iespēja iepazīties ar šo skaisto vietu. Viena no kipriešu lauksaimniecības nozarēm ir vīnogu audzēšana un vīna darināšana. Lai iepazītos ar šo nozari projekta dalībnieki apmeklēja vīna darināšanas muzeju un vīna darītavu, kuru vada viena ģimene vairākās paaudzēs. Vislielākā nozare ir tūrisms, taču tā ir attīstības fāzē, varēja redzēt nesakoptas teritorijas, kuras nepieciešams pilnveidot. Pretēji tam ir Pafos, skaista kūrortpilsēta. Šī nelielā kūrortpilsētiņa atrodas Kipras salas dienvidrietumos. Leģenda vēsta, ka pilsētiņa uzcelta, lai iemūžinātu Trojas kara beigas. Pafa (Pafos) ir vēsturiskā Kipras galvaspilsēta. Šobrīd tas ir mūsdienīgs kūrorts ar 60 iedzīvotājiem. Slavenākā kūrorta vieta – vecā Pafas osta ar nesagrautu aizsardzības fortu pilsētas centrā – tur katru gadu augustā tradicionāli notiek operas “Otello” izrāde. Netālu no piestātnes, ap kuru rindojas ar zvejas tīkliem apkārtas zvejas laivas, kuteri un sniegbaltas jahtas, aizvijas gājēju promenāde. Tur ir suvenīru veikaliņi, krodziņi, bāri, visā salā slavenas zivju tavernas, naktsklubi un diskotēkas. Te ir saglabājušies daudzi arhitektūras pieminekļi – turku celts ostas nocietinājums, Karaļu kapenes, Zālamana katakombas, Bizantijas laika pilis, ar mozaīku izklātā Dionīsa villa, apustuļa Pāvila kolonna utt. Visi Pafas pieminekļi iekļauti UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Mums tika dota iespēja redzēt senās pasaules liecības un pašiem pabūt vēsturiskajās vietās.

   Pēc katras šādas mobilitātes var teikt tikai vienu, ka skolēni to atkārtotu vēl un vēl, jo ir tik daudz labu lietu, ko viņi ir ieguvuši, draugi, jauna pieredze, cita kultūra, citas tradīcijas. Var novērtēt savu dzīvi Latvijā un salīdzināt ar Kipras, saredzēt priekšrocības un trūkumus. Un noteikti var sacīt, ka šie skolēni nebūs tie, kuri būs riska skolēnu grupā.    

                                                                                                                                                                                                                         Projekta koordinatore Aina Ezeriņa


© Aluksnes novada vidusskola 2018

Created with Mobirise - Visit site